| liiaa a întrebat:

Stiti cumva ce functii nutritive ingrasa?(exemplu:calorii,lipide,glucide, etc.)Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eurynomus a răspuns:

Crede ma k nu ai nevoie de regim la cum arati asa ca nu are rost sa te intereseze chestii d astea tongue

| liiaa explică (pentru eurynomus):

Mi-ai vazut poza de la profil si crezi ca arat bine asa cum sunt in poza? Daca da vreau sa-ti spun ca atunci eram mai grasa.Acum am mai slabit putin.

| eurynomus a răspuns (pentru liiaa):

Crede ma ca arati bine in poza de la profil si daca chiar vrei ceva trebuie doar sa te mentii. Daca vrei sa discutam mai multe pe tema intra pe idul eurynomus3free

5 răspunsuri:
| liiaa explică:

Deci vreti sa spuneti ca pot manca orice fructe?

| doctorandus a răspuns:

Toate caloriile pe care nu le consumi te ingrasa, indiferent ca vin din proteine, glucide sau lipide.

| pauliannys a răspuns:

As spune lipidele si glucidele, dar glucidele ajung in sange si se transforma in lipide in cazul exceselor, cand acestea nu mai ajung in sange.