| capsunica_4760 a întrebat:

Stiti cumva daca hormonii ajuta la cresterea sanilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Mai mult ca sigur, dar cum fiecare organism "vine la pachet" cu hormonii, sa nu te puna pacatul sa cumperi si sa iei, ceva produse farmaceutice ce contin asa ceva.Iti pot dauna, daca nu este necesar sa iei!
Capsunico, daca nu o sa ai sani mari, poate asa trebuie sa fii, conform corpului tau.Vezi ce hidoase sunt acele pitipoance slabe, dar cu sanii cat pepenii?

| PeFuga a răspuns:

Buna!
Intr-adevar, anumite tratamente ce contin hormori pot duce (dar nu in mod obligatoriu) la cresterea sanilir (gen daca iei anticonceptionale), insa efectul nu este permanent, sanii revenind la marimea initiala dupa ce opresti trataentul.
Un efect similar il au si anumite plante sau preparate din plante cum ar fi lemnul dulce, anasonul, feniculul, soia, schinduful, semintele de marar etc. Eu am incercat o vreme cu tinctura de lemn dulce si cat m-am tinut de tratament am vazut rezultate (cateva picaturi de tinctura diluate intr-o lingura de apa de 2-3 ori pe zi).
Altfel mai poti incerca sa faci exercitii pentru zona bustului care vor face musculatura sa creasca putin, dar vor face si sanii mai fermi si mai frumosi happy