| anonim_4396 a întrebat:

Buna stiti foarte bine ca acum cateva zile am postat ca am racit etc. Mi-a trecut raceala si acum de 3 zile ma doare ingrozitor spatele in zona plamanilor, ma doare cand ma misc si daca stau pe pat pe spate de abia mai pot sa ma ridic ca ma doare foarte tare. Tusesc de abia ma pot abtine, cum respir asa trebuie si sa tusesc nu stiu de ce crying. Va rog dati-mi cateva raspunsuri clare nu de genul"du-te la medic" o sa ma duc si la medic cu siguranta, dar prima data am vrut sa vad ce imi raspundeti si voi.
Dau funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Un raspuns clar:du-te la medic!
Tusea ta este un simptom al unei boli:raceala, bronsita, pneumonie.Netratata corespunzator aduce complicatii.Medicul este singurul care poate confirma un diagnostic, si un tratament potrivit.
Nu neglija sanatatea, este insasi viata!

| 0rlando a răspuns:

Dacă ai stat prea mult timp pe spate și ai transpirat, sunt mari șanse să fi dezvoltat o pneumonie.
Ai nevoie de o radiografie și de tratament imediat dacă într-adevăr este cazul.

| facepalmlol a răspuns:

Cred ca ai pneumonie.
Nu te juca cu asta.

| 01rukia01 a răspuns:

Wtf,acum 3 zile am avut exact aceiasi chestie ca si tinelaughing
e....bine nici chiar sa nu ma pot ridica da oricum ma durea rau si cand respiram si cand tuseam
trece, nu te panica
fa diseara un dus fierbinte fierbinte ca te ajuta
dar am avut-o inainte sa racesc(cum sunt acum, racita). poate nu ma duc la scoala lunilaughing

| Isabella95 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la doctor sa te consulte!