| Aan0nlM a întrebat:

Am 16 ani, sunt baiat si desi eram putin racit pe data de 1 iunie am fost la plaja (apa era putin cam rece), a doua zi s-a mai agravat putin raceala iar de 2-3 zile am niste dureri in spate in zona plamanilor, mentionez ca ma doare doar cand incerc sa ma ridic din pat sau cand ma aplec (ex:sa imi leg sireturile), nu ma doare atunci cand tusesc! Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Din cauza racelii, cel mai probabil au inceput durerile musculare si e ceva normal in situatia asta. Evita sa mai mergi la piscina o perioada, trateaza raceala si intr-o saptamana esti ok.

Sanatate!