| JockerStoica a întrebat:

De 3 zile mă doare capul, gâtul și spatele prin zona plămânilor.
Am fost la medic și mi-a spus că nu am pneumonie, ci că am o viroză.
De tușit mai tușesc foarte puțin dar spatele și capul tot mă dor.
Capul mă doare când mișc ochii în sus.
Am făcut și febră 38 cu 6 maxim.
Îmi e frică să nu fie meningită, sunt foarte speriat.
Menționez că nici nu prea am dormit de 3 zile foarte mult, nu prea m-am odihnit iar acum o saptamana am avut niste atacuri de panica pentru care am fost la psiholog.
Voi ce credeți că am? De ce mă doare spatele si capul?
Le multumesc celor care au avut răbdare să citească tot.
Fundă mare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CLCQ a răspuns:

In afara de faptul ca n-ai incredere in medicul care te-a vazut si ti-a recomandat un tratament... esti pe duca -). durerile musculare si de cap pot fi simptome asociate multor boli, nu numai meningita. Recomandarea mea este sa urmezi tratamentul si sa ai putina rabdare, putine boli trec de pe o zi pe alta.