| Zellen a întrebat:

happy stiu ca fructele de goji ajuta la slabire, pe langa ca sunt f bune pentru organism. Am 17 ani, si as vrea sa stiu cat si cand sa mananc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

De curiozitate, de ce doresti sa slabesti? Nu cred ca esti grasa raubig grin

| Zellen explică (pentru Liviu):

Nu grasa rau. happy pur si simplu. vreau asta pentru mine, am cam luat cateva kg in plus laughing

| Nonameagain a răspuns:

Esti sigura ca ajuta la slabire? Exceptind reclamele.

| Zellen explică (pentru Nonameagain):

Asa am citi pe net. + persoane care mi-au confirmat. happy

| Nonameagain a răspuns (pentru Zellen):

Netul e reclama. Cine ti-a confirmat, inseamna ca a tinut dieta. Sa-ti spuna si cum au facut. Succes la slabit!

| Mary0905 a răspuns:

Pot sa te ajut eu... Ca sa slăbești trebuie sa mănânci cu un program pe zi! Cum ar fi:
Seara mănânci castraveți! In fiecare seara timp de 1 săptămana
Dimineața mănânci sa zicem salata!
STI la ce ma refer... Chestia este sa nu dormi după ce ai mâncat fiindcă asa te îngrași! Nu mânca puțin cu mănâncă cu moderație... Fiindcă dacă mănânci sa zicem o bucata de carne pe zi mai rau îți faci! Sfat: nu mânca multă carne in timpul dietei! Ai voie doar 5 bucăți de carne pe zi! Dar si acestea trebuie sa fie in program! Nu schimba programul de mâncare pe parcursul zilelor! Lasă-l asa cum l-ai decis la început!