| kannassi a întrebat:

Stiu ca pare aiurea, dar de doua zile am dureri in zona vaginului. Nu sunt sigura daca durerea este din înterior sau din exterior. Ma doare doar cand stau in anumite pozitii si este extrem de incomfortabil. Am 13 ani și am menstruatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile din pelvis, pot fii generate de crampe ale intesinului gros, din cauza gazelor sau a costipatiei.
Daca te durea vaginul, durerea era permanenta, nu doar arareori si doar in anumite pozitii.
Oricum, la 13 ani, nu ai avea nici un motiv sa te doara vaginul!

| kannassi explică (pentru Violleta2022):

Ma gandesc ca ar fi vreo infectie sau ceva. laughing Oricum multumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru kannassi):

Infectii vaginale la un copil de 13 ani?
Ma indoiesc!
Dar totusi, daca ti-ai inceput viata sexuala atat de micuta... atunci poate fii si vreo infectie, sau boala cu transmitere sexuala.

| Teo29 a răspuns:

Du-te la un medic ginecolog bun, nu cauta pe net solutii!

| Adrian926a a răspuns:

E o infectie