| Evans3110 a întrebat:

Buna!
Sufăr de candidoză si mi-a fost prescris Ciprinol,niște ovule si încă ceva si voiam să știu cât timp pot lua Ciprinol pentru ca nu mi s-a spus,am cumpărat ce era scris pe rețeta, mi-au dat 2 cutii care au 10 pastile câte o cutie.
Si voiam sa urmeze si prietenul meu tratamentul pentru ca are si el.
Adica sa îi dau si lui o cutie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Intreaba la farmacie.Tratamentul trebuie sa il urmezi numai tu, nu sa il imparti cu prietenul.Acesta a fost prescris pe reteta pentru o singura persoana, nu pentru doua.Nu ti-au dat in plus si nu inteleg de unde ideea de a-i da si prietenului. Daca vrei sa iti treaca, stii ce ai de facut.

| carevaescu a răspuns:

Tratarea candidozei la femei diferă de tratarea ei la bărbați. Cel mai probabil îi trebuie un unguent antifungic. Calea cea mai bună este să se ducă și el la medic să i prescrie tratamentul potrivit.