| PetrisorPetru a întrebat:

Hey! Am 17 ani si din Iulie 2014 am inceput sa am dureri de coloana mai sus de zona toracica durerea find localizata intre umeri.Mentionez ca timp de un an jumate am facut flotari si abdomene in fiecare zi timmp de o ora cate 200 de fiecare cu pauza la fiecare 30 de abdomene si flotari apoi dupa 10 minute reluam exercitile si tot asa. Durerea nu este prezenta in fiecare zi, cand stau la scoala pe scaun 7 ore sau 6 sau cand merg mult sau daca imi este frig.De ce ma doare? Si ce pot face in afara sa merg la doctor tratamente naturale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
asa ceva nu poate fi tratat natural, este obligatorie vizita unui specialist (Poti avea hernie de disc, scolioza, aprindere de muschi,) poate fi si din cauza dormitului intro pozitie care te-a afectat, eventual pana atunci renunta la sport pentru o vreme, evita muncile grele, roaga pe cineva sa te meseze, ti-as recomanda sa intrebi medicul daca este nevoie de o tomografie computerizata, punctie lombara.
O zi buna.

1 răspuns:
| Maran_Denisa_1990 a răspuns:

Pai gasesti crema chinezeasca in farmacie e buna la orice durere. Iancearco! Funda?