| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt Andreea, am 14 ani, iar mama a hotarat sa-mi puna niste supozitoare pentru ca am niste probleme digestive, dar mi se pare ciudat sa-mi vada atat anusul si vaginul, cum sa o conving sa le pun eu? Nu ma doare sau ceva cand le baga e ceva o senzatie placuta, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar cand iti punea Pampers nu ti le-a vazut? Bagati-le singura.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, da, esti destul de mare sa-ti pui singura supozitoarele si sa te speli singura la anus si pasarica.
Apropo, vaginul nu se poate vedea, ca-i integral in burta ta, ceea ce poate vedea mama este pasarica doar, adica labiile pasaricii.
Esti destul de mare ca sa intelegi ca problema ta are rezolvare si nu mai este nevoei de supozitoare in anus, daca manaci sanatos si bei apa, asa cum face orice copil si om normal.
Deci, daca vrei sa scapi de supozitoare si probelem digestive, invata sa ananci detoate si sa bei cel putin 1 litru de apa pe zi, ca sa ai scaun usor si normal, zilnic.

| privatname a răspuns (pentru Violleta2022):

Bun, dar nici nu prea știu cum se utilizeaza

| privatname a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru că mama spune ca m ar durea daca le as baga eu dar chiar e ceva plăcut

| Violleta2022 a răspuns (pentru privatname):

Si ar trebui sa-i spui sa te lase in pace, ca-i durerea ta happy
Totusi, la 14 ani, nu et mai spala mama la pasarica si nici nu-ti mai baga supozitor.
Si nu-i nimic placut si nici sanatos, in a-ti baga un supozitor in fund!

| MValentin a răspuns:

Buna, pur si simplu te opui. Stiu, e greu sa te opui parintilor, dar uneori trebuie sa ai personalitate si cand e nu, este nu, fiind acest exemplu. Doar mergi pe ideea ta si spune-i ca vrei sa le pui tu deoarece te descurci si deja ai 14 ani, trebuie sa inteleaga.

| Cristian86 a răspuns:

Andreea și acum ești Marius! laughing

| rudibob a răspuns:

Nu stiu, si eu de ex am 15 ani si pot sa-mi pun supozitor singur pentru ca odata cand imi punea tata,i-am zis ca vreau sa vad daca pot si eu sa-mi pun, si de fata cu el mi l-am pus singur, si tata o zis ca de acum nu trebuie sa mi mai puna el, dar mie mi placea cand imi punea el pentru ca era mai excitant mai ales cand imi dadea chilotii jos, si i-am zis ca mi place mai mult cand imi pune el pentru ca ma simt mai bine, si in continuare mi le pune el.Si cand are nevoie si el de supozitor imi spune si ii dau chilotii jos si il bag in fundu lui