| anonim_4396 a întrebat:

Sunt atatea intrebari pe acest site despre marirea sanilor dar nici una nu are raspunsuri care sa ma ajute.Chiar nu exista metode de marirea sanilor fara silicoane?
Am auzit ca de la aniconceptionale iti cresc sanii, dar eu nu mi-am incput viata sexuala desi am 17 ani.Intrebarea mea este: Daca iau aniconceptionale fara sa am o viata sexuala este rau, imi pot face rau la varsta mea?
Altceva ce pot face pentru ca citesc toate prostiile pe net despre cresterea sanilor, nu mai pot sunt satula sa ma ascund dupa un sutien push-upcrying
Va rog din tot sufletul daca puteti sa ma ajutati si nu cu sfaturi de genul k o sa cresca ei .etc.(intrebare pentru fetele care au sanii mari: ce mancatibig grin?)
Multumesc celor care imi raspund:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele maresc foarte putin sanii si doar in primele luni. Dupa 2-3 luni revin la normal.
Anticonceptionalele sunt medicamente hormonale, de nedorit daca nu sunt obligatorii. Daca totusi insisti sa iei, trebuie sa stii ca ele se iau numai cu recomandare de la ginecolog (altfel de expui la mari pericole). Mergi la un ginecolog cu experienta si discuta cu el cat de potrivite sunt pentru tine, daca merita sa le iei si ce anume sa iei.
Dimensiunile sanilor sunt determinate partial genetic, asa ca nu ai ce sa le faci peste o anumita limita. Sportul (gen inot, volei) te poate ajuta sa te dezvolti armonios la nivelul pectoralilor si te poate ajuta.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti sa iei anticonceptionale chiar daca nu ti-ai inceput viata sexuala. Dar au multe reactii adverse si nu sunt recomandate.

| dy a răspuns:

Nu este o solutie sa iei anticonceptionale! Au atatea riscuri, incat chiar nu merita sa "incerci"sa faci experiente pe tine, mai ales ca nu esti nevoita sa iei! Eu pot sa-ti spun 2 metode, care probabil n-o sa-ti aduca sanii la marimea dorita de tine si nici nu stiu daca-s acceptate de tine, dar oricum o mica modificare produc! 1. daca-ti permit kilogramele pe care le ai, sa iei vreo 4-5 kg facand exercitii pentru coapse si burta ca sa nu le "iei"in zonele respective(pentru ca la femei acolo au tendinta sa se "puna"kg, 2. tinand palmele lipite in fata pieptului, apasa in podul palmei(ca si cand o mana vrea s-o impinga pe cealalta)-ritmul de 2 ori/secunda timp de 5 minute... si vei vedea cum se contracta muschii toracelui-pectoralii care se intaresc si se dezvolta, dand senzatia de sani mai mari.(asa cum ai vazut pe la barbatii cu corp atletic, care dau impresia ca au sani si asta numai pentru ca au pectoralii dezvoltati! Incearca, daca vrei!

| machupicchu a răspuns:

Daca iei anticonceptionale, indiferent daca ai o viata sexuala sau nu, te vei ingrasa si astfel vor fi si snaii mai mari(cu un strat de grasime)... si asa vei putea fi un"om cu greutate, care mai tarziu va avea si un cancer(de la anticonceptionale) de toata "frumusetea"... din dorinta de a avea sanii mai mari.
Chiar daca ai sanii mai mici, in procesul de maturizare marimea lor se va mai schimba(se vor mari), iar cine te va place/iubi, nu cred ca doresti sa o faca tinind cont numai de marimea sanilor tai, sau de unde stii ca nu va prefera sanii mai mici si nu cei care-i poti "arunca pe spate" si pentru marimea carora trebuind sa fii "roaba sutienelor"... asa ca mai gandeste-te...

| alexdop21 a răspuns:

Pai anticonceptionale poti sa iei si daca nu ai inceput viata sexuala, adica poti sa le iei pentru probleme hormonale! Cat despre sani, stiu doar ca nu mai cresc, la unele fete, de la fumatm, dat fiind faptul nicotina opreste cresterea deci implicit si dezvoltarea sanilor! Cat despre crescut nu cred si nici nu am auzit sa iti creasca dupa inceperea viatii sexuale prea mult!

| Brigitta a răspuns:

@machupicchu eu iau anticonceptionale de ani buni si nu m-am ingrasat, dintre toate prietenele mele nici una nu s-a ingrasat big grin Desi am auzit ca unele fete au observat ca au luat in greutate dupa ce au luat anticonceptionale...
Si daca favorizeaza cancerul atunci de ce se vand in farmacii in toata lumea si medicii prescriu si recomanda asa ceva?
Intreb pentru ca sunt curioasa big grin
Iar pentru anonima de 17 ani care a postat intrebarea: nu-s eu specialista dar nu poti lua anticonceptionale asa de capu taubig grin Te duci la medicul de familie, vorbesti cu el/ea si ii zici ce te preocupabig grin
Cred ca medicul te poate sfatui cel mai binebig grin

| annda a răspuns:

Pai incearca sa fii optimista pentru ca nu o sa ti lase sani urat sa-ti ajunga pe la buric cand o sa fii mai baba. big grin Eu am sanii mari si uneori sunt complexata de chestia asta. Se poate sa-ti creasca de la anticonceptionale(ele sunt pe baza de hormoni) dar nu poti sti sigur daca o sa se intample asta. Mergi la doctor sa-ti recomande niste anticonceptionale si poate esti norocoasa. big grin

| naya a răspuns:

Offf cum ati ajuns sa vorbiti.cica "nu mi-am inceput viata sexuala DESI am 17 ani". Intr-adevar e grava treaba. E o rusine, nu?

| spiritul a răspuns:

Bai de sare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soia este un aliment care te va ajuta sa-ti creasca sanii mari, bea lapte de soia.ATENTIE! Recent sa descoperit ca SOIA este un aliment INTERZIS PT BARBATI! Intra pe site-ul: sepoarta.ro si vei gasi mai multe legume care te vor ajuta.