| Sherif77 a întrebat:

Sunt baiat si am observat ca de ieri urinez greu si foarte putin. Nu mi s-a mai intamplat. Urina e de culoare galben inchis. Oare de la ce? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Stai inca linistit 2-3 zile, o fi de la ce ai baut / mancat.
Daca nu-si revine in 3-4 zile, atunci mergi la medic sa-ti faci niste analize de urina.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai infectie urinara si trebuie sa mergi la medicul de familie sa ti dea tratament antibiotic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bei mai putin de 2 litri de lichide pe zi, cam asta se intampla. Daca bei cat ar trebui, atunci intreaba medicul de familie. Nu te panica

| Kogaion a răspuns:

Poate fi o problema simpla si se va duce asa cum a aparut. Acuma, daca ai avut contacte sexuale in ultima vreme, sau te ai intepat in ceva suspect iti recomand sa dai o fuga pana la medic si sa i spui, de asemenea chiar daca nu s-a intamplat nimic suspect dar problem persista tot ar trebui sa mergi la doctor. Multa sanatate si Paste fericit!

| Andersen2k18 a răspuns:

E spun sa iti faci un control la medicul urolog, poate ai probleme cu rinichi, si de asta urinezi greu.

| Wamper123 a răspuns:

Bea multa apă. Probabil nu te hidratezi suficient și ai o alimentație nu tocmai buna.