| Simona_Ioana_1987 a întrebat:

Sunt cam ingrijorata... Mi-a intarziat ciclul exact 10 zile, desi simptomele le am... durere de sani, ovare, balonare. E posibil sa fiu insarcinata? Sau e raceala? Nu stiu daca are vreo legatura dar acum 3 zile am facut o colita biliara groaznica si de atunci imi e tot greata. Din pacate lucrez prea mult si as putea ajunge la medic de abia joi sau vineri dar as vrea sa stiu daca am motive de ingrijorare. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte posibil daca ai avut contact sexual neprotejat. Ai motiove de ingrijorare, fiindca in absenta sarcinii, o absenta de 10 zile este grava. Dar poate ai noroc si esti viitoare mamica, nu bolnava.

| mona a răspuns:

Insarcinata nu cred ca esti, mai degraba as zice ca e raceala

| nikol a răspuns:

Daca esti racita la ovare ar trebui sa te usture si senzatie ca tot ai nevoie la baie si nu prea faci decat cateva picaturi si alea putin dureroase...totusi incearca si un test de sarcina.

| uncas a răspuns:

Buna
Exact aceeasi problema a avut-o si prietena mea.Esti racita, fetele de obicei racesc foarte repede la ovare.