| ScapaMaDeEa a întrebat:

Sunt cu familia la bunica si sunt pe stop! Simt ca nu mai pot nu stiu ce sa fac am o durere groaznica de burta si am luat acum 2 ore un algocalmin si degeaba! Alte pastile nu are si n-am de unde sa iau acum! sad Si am fluxul foarte abundent, ma simt ametita si am impresia ca miroase a menta in camera, dar mama a zis ca mi se pare, ma simt foarte rau, va rog, ce pot sa fac sa-mi alin durerea un pic? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Mai ia un algocalmin

| h3r a răspuns:

Of saracuta de tine.
Incalzeste-ti putin apa si pune-o intr-o sticla. Inveleste sticla intr-un prosop si pune-o sub burtica, acolo te doare tare. Daca ti se pare complicat, atunci inmoaie prosopul direct in apa calda( fierbinte daca se poate, depinde cum suporta si pielea ta ) si pune-o in locul respectiv. Fa asta cam de 2 ori si o sa te aline. Linisteste'te si stai putin "adunata" in pat, o sa-ti aline durerea. Nu-ti face griji, toate trecem prin asta.
Mie cel putin cu asta imi trece, am dureri foarte mare in aceasta perioada si nu ma alina niciun medicament.

Take care draga mea, sper sa te simti mai bine.

| h3r a răspuns (pentru h3r):

@ dureri foarte mari*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu apa calda. fie faci baie, fie cu o sticla de apa foarte calda pe care ti-o pui pe burta. o sa-ti mai treaca durerea. fa ceva care sa te faca sa uiti de asta.

| ionlarisa a răspuns:

Pe mine cand ma doare burta fac orice numai sa nu ma mai gandesc la burta... eventual iau vreo doua trei guri de tuica sau ceva tare ca sa mai diminuez fluxul! ai grija de tine si stai linistita in pat!

| ScapaMaDeEa explică (pentru ionlarisa):

Mi-a dat tata o gura de palinca, fiindca a vrut sa faca misto de mine ca e prea puternicalaughing. Si s-a diminuat fluxul[ nu stie ce am si totusi mi-a facut un binebig grin] Dar burta inca ma doare ingrozitor si tot am halucinatii!crying

| ymm a răspuns:

Of saraca de tine sad si eu asa am patit, cum au scris si celelalte fete pune o sticla cu apa calda unde te doare si stai in pat. Uita-te la un film, emisiune incearca sa stai pe burta si mai ia un algocalmin! :*:*