| MARGARETA199734 a întrebat:

Sunt disperata, nu mai știu ce sa fac.
Ma doare un ovar de 2 luni aproape cu mici pauze de 2 săptămâni.
Am băgat la medicamente in mine încât nu mai pot, am fost la medic ăștia habar n-au ce am (nu sunt in România).
Abia pe 1 Iunie am programare intr-o clinica privată, pana atunci ce fac, aveți idee ce poate sa fie?
A mai trecut cineva prin asta?
Nu ma doare constant, este o durere surdă doar atunci când fac efort sau stau pe ceva rece și se duce durerea cumva in spate + o secretie galbuie.
In luna Aprilie nu am avut menstruatie mi-a venit in mai pe 2 pana pe 6 și de atunci ma doare nene, ma doareee.
Nu ma doare tare, nu am alte probleme dar nu mai suport.
Măcar sa îmi fac o ideee de ce ar putea fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Răceală, infecție, ceva mai grav...
Auzi, da' ecograf și analiza la secreție ai făcut?

| MARGARETA199734 explică (pentru Catrice):

Nu, totul mi-au dat pe email de asta ma duc la privat

| Catrice a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Consultație prin mail laughing și te mai miri ca nu știu ce ai

| MARGARETA199734 explică (pentru Catrice):

Dacă asa e sistemul ce naiba sa le fac

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Tu esti sigură ca te doare ovarul? Sau durerea rezonează in ovar? Poate te doare splina daca zici ca durerea apare doar cand faci efort, spune mi te rog, cand nu faci efort te mai doare ovarul? Ce medicamente i ei? Ce varsta ai?

| MARGARETA199734 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 23 de ani și 2 nașteri și nu... nu este splina
Este partea stânga sub burta
Am luat amoxiklav, Indometacin, polugynax, ibuprofen, paracetamol
Nimic nici un rezultat
Plus ca in luna Aprilie nu am avut cm

| MARGARETA199734 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cred și sper ca nu este nimic grav, dacă era ceva grav in 2 luni eram la pat

| oz_1736 a răspuns:

Viitorul medicinii suna,, bine" sad

| NuCitescNotificari a răspuns:

Du-te la medic

| MARGARETA199734 explică (pentru NuCitescNotificari):

Nu trebuia sa spui asta ca știam Deja

| NuCitescNotificari a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Cine e Deja? Pe nimeni de aici nu-l cheama Deja.