| anonim2596 a întrebat:

sunt fata am 1.65 inaltime si 43 de kg? e bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Este slaba, slaba.
Trebuie sa ai 55 de kilograme.
Pa, pa.

| DidiChanx3 a răspuns:

Esti putin prea slaba, greutatea ar trebui sa fie cu 10-15 nr mai mica decat inaltimea undeva la 50 de kg ar trebui sa ai, depinde si de constitutie totusi happy

| anonim2596 explică (pentru DidiChanx3):

Ce e constitutia? :3

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai...
Din întrebările tale anterioare ( şi de la profil ) observ că ai 13 anişori :)

NU este bine să ai această greutate :(

Eşti SUBPONDERALĂ ( prea slabă ) - aş zice, chiar ANOREXICĂ!

Iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 15 kg sub greutatea ideală; deci, ar TREBUI să "mai pui" vreo 12-14 kg!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| AmanoYuno a răspuns:

Foarte.

| MariaMarya85 a răspuns:

E super bine. Daca e, da-mi un link cu o fotografie de-a ta, si apoi mai vedem.
Te-am pupat :*

| Drixie a răspuns:

E foarte bine! eu am 1.68 inaltime si 52 de kg. si arat foarte bine happy. poate chiar ar trebui sa ajungi macar la 46 de kg cam atat in rest e ft bine. poti sa fii si de 60 de kg atata timp cat ai inaltimea destul de mare happy poti sa faci un sport cv. baschet ..macar 1 luna si dupa sa te ingrasi 5 kg si vei arata ft bine. pup :* funda?happy