| NeganMyLove a întrebat:

Sunt fată, am 14 ani, 70kg, 1.73m. Cum aș putea să slăbesc la picioare pentru ca se va vedea foarte nașpa dacă voi vrea sa port pantaloni scurți? Nu-mi dați nu știu ce fel de diete complicate cu nu știu ce alimente, doar dați-mi mai multe sfaturi ca de exemplu, ce am voie, ce nu am voie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Norbert335 a răspuns:

E foarte simplu, consuma mai putine calorii decat arzi. Adica daca corpul tau consuma 2000 calorii pe zi, tu daca mananci doar 1500-1800 o sa slabesti 100 %. Ca sa aflii cate calorii consumi cauta si tu un calorie calculator pe google, nu e foarte exact dar merge. Si fa si niste sport.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai voie zahăr, fast-food, prăjeli, pâine, sucuri din comerț, patiserie. Și exerciții cardio + definire pentru zona picioarelor. grijă și la cantitate de mâncare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă simplă și necomplicată.
Nu ai voie să mănânci mult.

| JicaContra a răspuns:

Jogging, o iei incet, si maresti distanta progresiv

| Stropdeploaie a răspuns:

Nimic din comert! Ma refer la dulciuri sucuri ..si altele!