| AutumnDay a întrebat:

Sunt fata, vreau sa merg pentru prima data la sala.

Nu am nevoie sa slabesc, ci doar sa-mi tonifiez anumite zone: fundul, picioarele, abdomenul si sa reduc putin din grasimea pe abdomen.

Oare ma va ajuta cineva cu idei de exercitii sau imi va indica ce aparate sa folosesc pentru ce ma intereseaza? Imi e sa nu dau banii degeaba si sa nu am habar ce sa fac cu fierataniile de pe-acolo.

Voi cu ce tip de exercitii mi-ati recomanda sa incep?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

O fata trebuie sa aiba pielea, carnea pufoasa, moale, asa le place barbatilor.
Nu pietre in loc de fund si patratele.

| alyyyyy2018 a răspuns:

Poti merge sa faci ore de aerobic o data sau de 2 ori pe saptamana daca ai timp, sau ceva asa... nu la aparate. Pe langa asta plimbari seara si alimentantie sanatoasa.