| wolder a întrebat:

Ce poti face daca nu practici sport de performanta si nici la scoala?
Nu vreau sa ma duc la sala dar totusi vreau sa-mi tonifiez corpul [abdomenul, picioarele, fesele].
Ce sa fac? Sunt anumite exercitii care le poti face?
Voi cum va mentineti?

Răspuns Câştigător
| dogslover a răspuns:

Nu e nevoie sa faci sport de performanta pentru a-ti tonifia corpul si pentru a te mentine. Este de ajuns sa faci exercitii si acasa, si mai ales sa faci sport in fiecare zi, chiar si cu o plimbare sau o alergare de 30 de minute prin parc. Desigur, eu fac karate, si sincer, nu-mi place sa merg la concursuri, ci pur si simplu pentru ca e foarte sanatos. Fac karate de 2 ani, si deja jumatate din grasimea mea s-a schimbat in muschi laughing pentru tonifiere e de ajuns si sa te uiti pe net la cateva exercitii, pe care de obicei le poti face si acasa.
Bafta! big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru dogslover):

Grasimea ta s-a schimbat in muschi? serios? laughing

| wolder explică (pentru dogslover):

Multumesc, sincera sa fiu [nu ca mi-ai dat tu ideea] dar ma voi duce la karate ca am cursurile probramatebig grin

4 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Http://hunkbody.ro/varianta-mea-antrenamentul-spartacus/
pe site-ul respectiv sunt mai multe tipuri de antrenamente si pentru acasa si pentru sala

| ValyAlex a răspuns:

Exista fel si fel de exercitii pentru acasa, trebuie sa cauti pe net happy cert e ca fara sala sau fara echipamente nu poti sa-ti faci un trup calumea...sunt grupe de muschi care se lucreaza in anumite feluri...recomandarea mea, daca ai burticatongue iesi la alergat baga niste abdomene si dupa baga o salahappy, ah si bineinteles o dieta echilibrata