| Georgiana582 a întrebat:

Sunt femeie si am 45 de ani, am doi copii de 13 si 18 ani.De o luna ma simt rau,adica sunt slabita,obosesc foarte usor, am slabit 8kg,nu am pofta de mancare,ametesc(am tendinta ca ma duc jos),nu ma pot concentrez,plang,nu pot dormi noaptea,nu pot sa plec nicaieri,nu pot face nimica, mi-a speriat toata familia ca le spun ca voi muri.Cand ma trezesc dimineata ma simt mai obosita decat m-am culcat.Permanent ma gandesc la ameteala, si cand ma gandesc ma apuca o frica.Am fost si mi-am facut analizele totul a iesit bine doar calciul ionic nu a iesit bine.Ce pot sa am? Ce boala? Ce pot face sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o depresie. Consulta un psihiatru. Este posibil sa fie implicata si menopauza in chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa va sperii doamna, si eu am avut problema aceasta acum 5 ani, cu tendinta ca ma duc in jos. Am stat asa si am asteptat si am fot internat de urgenta cu halucinatii. E bine sa mergeti cat mai repee la un psihiatru, e ceva legat e stres, practic cedati nervos, sau cel putin asa a fost la mine, am 40 de ani deci atunci aveam 36. Suntem de tui de maturi sa nu avem grija de sanatatea noastra. Mergeti la un psihiatru, frica e pe sistem nervos, eu am lasat asa si am fost foarte greu, am fost internat o luna de zile. Deci sfatul meu e sa mergeti acum pentru ca mai tarziu sa nu aveti surprize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil este din cauza menopauzei sau a unei depresii, incearca sa faci mai multe investigatii.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| LittleLuciane a răspuns:

Intrebati un medic l trebuie sa stie.ganditiva la cei 2 copii nu cred ca ia-ti lasa singuri.multa sanatate!

| UrbanViolent a răspuns:

Poate e vorba doar de o perioada de depresie, poate aparea si dupa 40 de ani..cred ca e la nivel cerebral, dar ce doctor sunt eu ca sa imi dau cu parera?
Ati incercat remedii naturiste? cum ar fi o cura de detoxifiere pe baza de ceai verde sau urzica si spanac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UrbanViolent):

Da e la nivel cerebral, frica i tendinta ca te duci in jos, pur si simplu ca simti camori e o afectiune cerebrala, psihica, daca nu merge acum, mai tarziu va ca nervos. Asta zic din experienta proprie.

| UrbanViolent a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-adevar, este starea de depresie care te face sa nu mai vrei nimic, incepand de la mancare pana la activitati interumane