| Kittylover2011 a întrebat:

Sunt foarte speriata.De anul trecut am ameteli si nu pot sta in aglomeratie sau la concerte etc.Mi-e foarte frica! La scoala colegii mei isi bateau joc de mine si tot imi spargeau pungi de sandwiciuri in cap.Mi-e frica sa nu am vreo tumoare la cap sau ceva boala. Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Ai fobii este destul des intalnit. Schimba putin gandirea, foloseste autosugestia te ajuta mult. Succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Autosugestia te ajuta mult si o consiliere psihologica te ajuta iar.
Curaj, crezi in tine, se poate!
Te pup!

| Kittylover2011 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc asta e un sfat bun happy :*

| HaLoGeNNN a răspuns:

Poate esti doar foarte obosita.

| AndreiHELPme a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...
Cel mai bine du-te la medic sau vorbeste cu parinti tai despre asta. Nu incerca sa iei sfaturi de la oricine.winking

| Geo353 a răspuns:

Din cate mi-ai spus tu ti se face rau in aglomeratii, poate esti alergica la asta, poate ar trebui sa eveti locurile cu fooarte multi oameni.Si daca colegii tai rad de tine, nu-i lua in seama, asta pateam si eu! Nu-i baga in seamawinking

| Kittylover2011 explică (pentru Geo353):

Multumesc foarte mult happy :*

| SunnyCat a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine. Stiu cum este sa nu poti sta prin multimi. Eu am claustrofobie, adica frica de spatii inchise. Sfatul meu ar fi sa consulti un medic cat mai repede, si sa le spui parintilor tai. Sigur stiu ei cevawinking