| anonim_4396 a întrebat:

Mai e putin si începe scoala iar colegii mei se tot iau de mine, adica anul trecut s-au luat mereu... am vrut sa ma mut dar fix un coleg care se lua cel mai mult de mine am auzit ca s-a mutat la scoala la care voiam eu sa ma mut.
Acum ce sa fac? Trebuie sa ramân tot acolo, dar se vor lua din nou de mine: ( si mai avem si 3 colegi noi... super nasol
Ce sa fac? Va rog ajutati-ma le 9 Septembrie începem

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Asa-s copii astia ca ai ceva in plus ai se simt deranjati.

| Donsavas a răspuns:

Ai anxietate sociala. O poti trata. Exista medicamente sau psihologul școlii cu care te poti consilia. Gaseste o solutie la tine, nu te muta! Sa fugi sau sa eviți nu e o solutie.

| Yurisa a răspuns:

Ce motiv au de se iau de tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Antopuff a răspuns:

Daca arati ca nu iti pasa nu se mai iau de tine.

Răspuns utilizator avertizat