| Diahr a întrebat:

Buna. Sunt gravida si am abia o luna de sarcina si ma simt rău, nu suport mirosurile de aproape 2 săptămâni, nu pot mânca mai nimic, numai lapte, brânză sărată, mozarela, mămăligă si din toate fructele numai nectarine pot, astea merg sa mănânc, da altceva nu pot, imi vine sa vomit si mai ales daca s-a intamplat sa mănânc si vine miros de ceva, vomit. Si am observat in oglinda in gât pe peretele gâtului ca am cate o besica in dreapta si-n stânga. Nu știu daca o fi de la besici afectarea ce o am sau e si sarcina, sunt la a 2 sarcina, la prima sarcina nu mi-a fost rău, mâncam bine. Sunt in alta țară, o sa ma duc la control sa vad ce imi zice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mamaliga nu e bine sa mananci des.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Gaseste-ti un medic de familie pe timpul sarcinii si consulta-l pentru sfaturi mai des

| katin a răspuns:

Mananca deocamdata numai ce poti.
Nu stiu ce "besici" vezi tu. Or fi amigdalele? Te dor? Daca nu, nu aia e cauza.
Oricum trebuie sa mergi la medic. Macar pentru urmarirea sarcinii. Dar daca ai si probleme, e obligatoriu.