| AntoniaMaria98 a întrebat:

Sunt in prima luna in care folosesc anticonceptionale Belara, la recomandarea medicului pentru reglarea ciclului menstrual. Intrebarea mea este următoarea, după întreruperea celor 21 pastile la cat timp iti vine menstruatia? Teoretic se spune ca in cele 7 zile de pauză, însă as vrea sa stiu pareri detaliate de la persoane care au folosit. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

În cele 7 zile de pauză îți vine menstruația.
Oricum ar trebui să întrebi medicul dacă ai vreo nelămurire.

| AntoniaMaria98 explică (pentru Andreeush):

Medicul mi-a prezentat, însă as fi vrut sa stiu părerea fetelor care au utilizat, cum am si precizat? Cer asta pentru ca doctorul iti prezintă teoria, însă numai utilizatorii iti pot împărtăși experiența.

| Sonia822 a răspuns:

Sa-ti spuna de efectele secundare- copii cu malformatii. Renunta si mergi spre ceva natural... ceaiuri multe, uleiuri esentiale din plante, documenteaza-te bine de tot pe subiect, ca vrei sa ai copii sanatosi. Un copil cu handicap distruce cel putin inca 2 vieti, a mamei si a tatalui. Handicap fizic si/sau intelectual...

| AntoniaMaria98 explică (pentru Sonia822):

Întrebarea mea era cu totul alta?, sunt atât de multe femei care au fost nevoite să urmeze acelasi tratament din varii motive si au copii perfect sănătoși. Si daca tot este vorba si consider ca are legătură, fiind studentă la farmacie, am studiat si materii care au legătură cu medicina alternativă, homeopată, însă efectele sunt pe departe a fi aceleași sau nici măcar îndreptate spre 10%. Am urmat si tratamente "naturiste " pentru alte probleme care au fost nefolositoare, rezolvarea gasindu-se tot in substanțele chimice.