| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, luna trecută am inceput sa iau anticonceptionale yasmin pentru reglarea menstruatiei, la recomandarea medicului ginecolog le-am luat din a 9 a zi de ciclu, normal se luau din prima sau maxim zilele 2-5, luna trecuta am inteles ca nu am fost protejată sexual, azi termin pauza de 7 zile si menstruatia, intrebarea mea este, acum cand incep al doilea blister sunt protejată chiar din prima zi?

1 răspuns:
| JustDeedee a răspuns:

Anticoncepționalele îți oferă o protecție de 99%, deci oricum ar exista acel 1%.