| Karlla1996 a întrebat:

Sunt însărcinată in 18 săptămâni. Bebelușul mișcă e bine. Dar nu-mi creste burtica sad am motive de îngrijorare? Dau fundita celui mai bun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cate kilograme ai luat in greutate de la inceputul sarcinii?

| Karlla1996 explică (pentru Violleta2022):

Nu am luat deloc in greutate. Am aceiași greutate de dinainte sa rămân însărcinată.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Karlla1996):

Nu-ti fa inca probleme, ca sarcina va creste dupa 5 luni, in special in ultimile 2 luni de sarcina.
Eu am avut sarcina toxica si in primele luni de sarcina am vomat atat de mult, ca pierdeam greutate. Abia dupa 5 luni de sarcina, am inceput sa pun greutate si am pus 10kg, fata de momentul initial cand am ramas gravida.
Mergi la ecograf si iti va spune medicul daca fatul se dezvolta normal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pana la 18 luni nu ai fost la medic sa ii pui întrebările astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele femei au fost insarcinate si nici nu au stiut despre asta, ca nu s-a vazut sarcina. happy
O sa iti creasca si burtica. Abia dupa cateva luni se vede.
Bucura-te acum cat mai poti sa dormi pe burta si sa faci miscare, ca pe urma nu mai poti o perioada, si o sa dormi numai pe spate si intr-o parte pana nasti happy Nevasta-mea zicea ca e o senzatie crunta, sa nu poti dormi pe burta, si dupa ce a nascut, primul lucru cand a venit acasa s-a pus pe burta in pat si a zis.
in seara asta dorm si eu pe burta ca un om normal laughing