| Mikutza31 a întrebat:

sunt insarcinata in 4 saptamani dar am scurgeri maroni,mi-e frica sa nu fie un avort spontan,imi puteti da niste sfaturi, plzz, sau ce credeti ca ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sfaturi iti da medicul specialist la care trebuie sa mergi fara intarziere. Este foarte important sa ramai calma, sa nu intrii in panica---sarcina isi poate continua evolutia in profida acestor scurgeri! Mi s-a intamplat si, in ciuda tuturor previziunilor sumbre, am nascut o fetita sanatoasa( are 25 de ani acum!).
S-auzim de bine!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la urgenta cat mai repede. Ai nevoie de o ecografie pentru stabilirea viabilitatii sarcinii si de tratament.

| supermamici a răspuns:

Aceasta intrebare are obligatoriu nevoie de un raspuns al medicului DUPA un consult, NU PE INTERNET! Esti insarcinata, felicitari! Dar nu lasa viata din tine in mainile unora ce nu se pricep sau daca se pricep nu au toate informatiile!

| Mikutza31 explică:

Dau funda va rog e urgentcrying