| Ioanaizzabelatiu a întrebat:

Buna, sunt însărcinată in 8 luni si de cateva zile am dureri in zona abdomenului, eu mai am un băiețel are un an. Cand eram însărcinată cu el nu m-am simtit asa si am fost la urgente si mi-au zis ca nu am nimic dar stiti asta din intrebarile trecute insa cand am fost Luni la ginecolog mi-a zis ca corpul se pregateste de travaliu, nu imi doresc sa nasc prematur ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistita si odihneste te stai in pat si nu fă efort, sarcina usoara, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Stai la pat si daca te iau durerile, cheama salvarea ca poti sa ai o nastere prematura.
Sper din toata inima sa nu fie decat o alarma falsa, sau poate o indigestie cu ceva ce ai mancat si sa treaca, ca sa nasti al termen un copilas sanatos.
Sanatate multa si nastere usoara!

| dullcat a răspuns:

Intrebarile acestea trebuiau adresate medicului.Trist ca nu ai incredere in el si preferi sa intrebi oameni random care cel mai probabil nici nu au fost vreodata in pozitia de mamica in devenire?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru dullcat):

,,probabil nici nu au fost vreodata in pozitia de mamica in devenire? ''
cum sa nu sa nu! Mai ales CristidinBucuresti'''rolling on the floor
i-am atras odata acestui utilizator ca nu e potrivit sa raspunda la intrebari legate ciclu menstrual de exemplu.Cand l-am intrebat e cate ori a avut menstuatie, m-a bloocat! Ca nu e femeie si nici ginecolog(doamne feri')

| adryang78 a răspuns:

Nu poți face nimic. Nu-ți face probleme, perioada de sarcină oscilează. Dacă așa vrea copilul, să vină, o să vină. Și eu am o fată care s-a născut la opt luni și a fost perfect sănătoasă.
Sănătate multă și naștere ușoară!

| Dragobeta a răspuns:

Conteaza ce vrea copilul nu ce vrei tu. Pregateste-te de nastere.
Nu poti opri asta.