| GicaMugurel101 a întrebat:

Buna, sunt nedumerit de ceva vreme in legatura cu pubertatea. Am facut 18 ani anul acesta in ianuarie si uitandu-ma la colegii mei de liceu, eu sunt singurul care a ramas neschimbat.
Am putin par facial, vocea mi s-a schimbat putin dupa ce am facut 14 ani si a ramas asa de atunci.
Ce ar trebui sa fac, sa vad un doctor sau sa mai astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Mergi la endocrinolog sa-ti faca analize de sange, testosteron, ecografii etc...

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pana la 25 de ani se pot intampla multe... Unii se dezvolta mai repede, altii mai greu.

| Donsavas a răspuns:

Da,sa mergi la un endocrinolog. Nu esti nici primul nici ultimul.

| Țoglă a răspuns:

Pentru ce să vezi un doctor? Fiecare are corpul diferit.
Dacă aveai 30 ani și nu-ți dădea barba, era altceva.

| alex495 a răspuns (pentru Țoglă):

Nu neaparat, sunt oameni carora nu le creste par facial. Nu putem fi toti la fel, vocea si aspectul tau fizic se vor schimba mai incolo se pare

| alex15ccc a răspuns:

Cel mai probabil esti perfect sanatos, dar un control medical nu are ce rau sa-ti faca, este mai bine sa previi decat sa tratezi.

| AdrianaB1 a răspuns:

Depinde de corpul fiecarei persoane, eu cred ca o sa apara totul cu timpul, incepe a face sport si poate poate.

| GoliabolSnake a răspuns:

Cred ca ai niste probleme cu organismele de maturizare asa ca ar cam trebuie sa vizitezi un doctor