| Anonima91837 a întrebat:

Buna!
Sunt o persoana foarte slaba si as vrea sa ma ingras dar doar in zona șoldurilor.
Ce alimente pot manca care se pun pe solduri si nu pe abdomen sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti amuzantă. Ce mancare crezi ca face in asa fel sa se depuna doar in zona soldurilor? Chiar daca ar fi, ai sa fii diformă. Vei arata precum un contrabas. Daca stii ce e ăla.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar fi sa se întâmple ce vrei tu?!

| Frank51 a răspuns:

Nu exista alimente care se pun pe solduri sau pe alte parti ale corpului. Exista o genetica care dicteaza unde se pune predominant grasimea, iar la femei este automat in zona soldurilor, pe burta, fund, etc.

| johnnny123 a răspuns:

Nu există alimente care să se depună într-o anumită parte a corpului. Nu suntem făcuți din plastilină.

Corpul decide cum distribuie depozitele de grăsime, și nu ține cont de aspectul estetic.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu cand ma ingras pun pe solduri dar pentru ca asa sunt eu, fiecare e diferit.

| Dandinelle a răspuns:

Cel mai bine e sa faci sala, e mai sanatos decat o dieta dubioasa. Asa nu o sa fii slaba ci o sa ai muschi dezvoltati, mai multa rezistenta si-ti va intari sistemul imunitar,

| cherrybby a răspuns:

Mananca multe calorii pe la 10 11 noaptea sau puțin înainte sa te culci tu și ai sa vezi ca fix acolo se depune cel mai mult

| MoriusMorga a răspuns:

Cartofi prajiti in forma de fata zambitoare si un The Bucket de la KFC.