| vnvrgvskjdv a întrebat:

Am 1, 65-1,70 inaltime, 13 ani si 53 kg.Este normal sa am atatea kg? Nu arat rau insa as vrea sa slabesc putin(vreo 4-5 kg din zona soldurilor si a abdomenului)pentru ca mi-e frica sa nu ma ingras mai mult si de cat sa ma chinui mai tarziu cand deja e prea mult mai bine acum cate putin.Ce exercitii imi recomandati pentru solduri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Trynda a răspuns:

Iti dai seama cum o sa arati cu 4-5 kg in minus?hee hee O sa poti sa-ti numeri coastele..Revenind, greutatea ta e chiar sub norma in raport cu inaltimea.Insa daca vrei tu sa slabesti la solduri pot sa-ti dau cateva sfaturi (am vazut in poza ta de la avatar, daca esti tu, ca nu prea trebuie sa slabesti). Prin alegare arzi grasimea de pe abdomen si picioare, iti tonifiezi abdomenul si coapsele. E cel mai eficient alergatul. Fandarile sunt bune si ele, dar ai grija la febra musculara si fara incalzire poti avea dureri de picioare cateva zile. Cu placere.

| vnvrgvskjdv explică (pentru Trynda):

Da eu sunt la poza de la avatar.Intradevar nu arat rau dar se poate si mai bine.Am nevoie sa slabesc doar in ...lateralul abdomenului si al soldurilor.Doar in partea de...margine,extremitatile.Cred ca ai inteles.Nu prea stiu cum sa le zic dar doar atat, nu mai mult.

| Trynda a răspuns (pentru vnvrgvskjdv):

Da,am inteles. Ti-am spus ce sa faci. Daca alergi cate putin in fiecare zi o sa te trezesti ca poti sa alergi kilometrii fara oprire. Alergatul te ajuta sigur cu ce ai tu nevoie. Daca nu e asa te invit sa-mi dai foc big grin.Dar sa nu ajungi la infometare.Nu te ajuta cu nimic si te imbolnavesti. Vezi ca vine vara si o sa ai timp si spatiu destul de alergat. Si abdomenele nu ard grasimea, tonifiaza muschii doar. Spor la treaba acolohee hee imi spui daca a mers. Intr-o luna maxim o sa vezi diferenta.

| jj95 a răspuns:

Salutare, cred ca arati bine pentru varasta ta
uite aici cateva exercitii:
http://www.femeilor.ro/exercitii-pentru-solduri-133.html
bafta

| NaruToNR1 a răspuns:

Eu zic sa nu slabesti ca se poate de la 53 kg poti sa ajungi la 40 kg

| ღDianaღ a răspuns:

Eu iti zic sa nu slabesti.Este normal sa ai atatea kilograme.Plus ca daca slabesti ai sanse sa te ingrasi repede la loc sau chiar mai mult. Succes!winking

| tazutzu a răspuns:

Salut! si eu tot asa sunt si eu nu mai ca am 29 de ani.e ok sa ramai asa si singuru sport pe care pentru fizic iti recomand bicicleta.