| anonim_4396 a întrebat:

Buna,sunt racit (mi a trecut aproape,acum doar imi mai curge putin nasul),dar cand ma agit putin simt ca imi bate vena de la cap si imi curge putin sange pe nas, nu mi s a mai intamplat, de la ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Răceala are un ciclu. Trebuie să aștepți până îți va trece complet. O răceala trece în 7zile dar există cazuri în care se vindecă în maxim 2 săptămâni.
Ți-am explicat în alte mesaje anterioare. Dacă folosești picături de nas, ți-ai iritat mucoasa. Pune alifie de gălbenle în nas și evită să sufli nasul o perioadă. Dacă îți curge sânge mai mult pune-te pe un scaun și apleacă capul în față și suflă nasul ca să-l elimini.

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns:

Salut!
Nu stiu sa-ti spun exact, dar sigur e de la raceala, asteapta sa-ti treaca, nu e grav.
INSANATOSIRE GRABNICA!