| vreaubebe a întrebat:

Sunt si eu noua si as vrea sa ma ajutati. Am urmatoarele simptome: stari usoare de greata fara varasaturi si nu dimineata, intepaturi la nivelul ovarelor dar trecatoare si rare, pofta de mancare mult mai mare ca de obicei( as manca mereu), urinari foarte dese fata de cum erau pana acum. Ce ar putea fi? Mentionez ca fac tratament medica, mentos si injectabil pentru a putea avea un bebe si am avut contact neprotejat in zilele 11-14 ale CM. Am facut un test de sarcina care a iesit negativ, dar poate prea repede, in a 17-a zi de CM. Nu inteleg ce e cu simpyomele astea, poate sunt de la vitaminele pecare le iau ( C, E si acid folic). Va multumesc

A mai aparut un simptom, ma trezesc cu chilotul ud, am niste scurgeri, foarte mici si lipsite de miros, pe care nici nu prea simt cand ies.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu par simptome de sarcina, dar probabil e prea devreme pentru ele. Mie personal nu mi se par simptome, ci pur si simplu niste senzatii normale, pe care le ai mereu, dar pe care acum le urmaresti dandu-le semnificatii in plus. Oricum, n-ai cum sa ai simptome de sarcina, macar pana in perioada in care ar trebui sa-ti vina menstruatia. De asemenea, nici test de sarcina nu are rost sa faci, decat dupa minim 21 de zile de la ziua 14, in ziua 17 a CM testul de sarcina are 0 sanse de a se pozitiva.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sindromul premenstrual.
Un ecograf 4D şi un consult ginecologic.
Pa, pa.

| Skylerx a răspuns:

Pai ar trebui sa te duci la un doctor, sa te consulte, iar eliti va da sfaturi utile.

| vreaubebe explică:

Am fost la medic si mi-a spus ca am ovulat si ca a aparut un asa numit "corp galben". Acum prima zi de CM a fost pe 1 mai, mi s-a calculat perioada de ovulatie 11-13-15 cea mai fertila zi 13, insa nu stiu daca injectia facuta in ziua a 11, a a influentat cu ceva, deoarece mucusul acela ca albusul oului a aparut in ziua a 11-a, de aceea nu stiu ce poate fi...sad

| Ciuƒix a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa consulti un doctor.

| chrystyna a răspuns:

Poate chiar ai un bebe.Mai asteapta cateva zile si apoi du-te la ginecolog.

| Bab a răspuns:

Consulta un doctor neaparat!