| anonim_4396 a întrebat:

Buna T. P. U! am si eu o intrebare, am si eu 2 carii la masele, si vreau sa le blombez, stie cineva cam cat ar costa? sau la copii este gartuit, si daca este mai exact unde Plssssssss e Urgent crying( crying sad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand am fost si eu la liceu, am mers la cabinetul stomatologic din liceu (nu era in liceul la care eram eu dar era in liceul vecin). Mai tarziu mi-a parut rau, pentru ca nu a facut o treaba buna si in final am si pierdut maseaua aceea.
Sfatul meu, mergi la un stomatolog bun, care iti va face o lucrare care sa si tina. Daca esti din cluj, cunosc pe cineva care mi-a facut si mie lucrari de calitate.

| bulin a răspuns:

Pentru copii este gratuit la facultatea de medicina dentara din zona ta la sectia pedodontie sau tot gratuit este la orice cabinet care are contract cu casa de sanatate. Daca nu vrei asa la cabinetele fara contract cu casa de asigurari de sanatate o plomba variana intre 80-100 chiar si mai mult depinde de tipul cariei.

| katy a răspuns:

Se spune plombat nu blombat happy ca sa stii. iei o adeverinta de la scoala ca sa arati ca esti elev si ca ai pana in 18 ani si ai tratament gratuit la stomatologhappy

| Rush a răspuns:

Pai du-te la dentist, si dupa aia mai treci si pe la scoala ca nu sti sa scrii, doar daca ai vreo oferta speciala sau voucher poate fi gratis, dar depinde cat de mare e caria, de exemplu mie mi-a luat 70 de lei pe 2 carii dar depinde si cat de mari sunt.
Apropo, cum vrei sa iti zic UNDE daca nu stiu de unde esti... daca tu stai in Timisoara si eu sunt din Bucuresti, degeaba iti ziclaughing.

| mady04 a răspuns:

Pai unde unde frate la o stomatologielaughing la copii e gratis dar ultima data cand am fost mi s-a zis ca nu s-au dat bani de la minister. bla bla bla daca nu costa in jur de 60 de lei :d sper ca te-am ajutat