| ciytxtdduchvyiy999 a întrebat:

Bună! Știe cineva un medic neurolog bun specializat in somnologie în Galați? Ma confrunt de ceva vreme cu parasomniile și somnambulismul și nu știu la cine ar trebui sa merg pentru un tratament. Orice sfat este util, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cu ocazia asta am aflat ca exista si "specialitatea" somnologie :)
e de ras stiu, dar ea chiar exista
Am dat o cautare cu prietenul google si astfel de clinici exista mai ales in marile municipii mai putin in Galati, deci daca vrei un somn linistit mergi la o clinica performanta din judetele de top: Bucuresti, Iasi, Cluj etc

Pe Galati am gasit o doamna medic specialist in plamani dar si somn, poti suna sa intrebi, iar daca are echiparile necesare la cabinet atunci poti merge :

https://www.romedic.ro/cabinete/somnologie/galati sau pe Facebook https://ro-ro.facebook.com/cmianamarianecula/

am mai gasit si asta, spital de stat tot in Galati > http://www.sforaitul.ro/laborator-somnologie-galati/

totusi daca ar fi dupa mine as merge la o clinica de top

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc frumos????

| Simpatic a răspuns (pentru ciytxtdduchvyiy999):

Nu ai pentru ce!
nu functioneaza pe TPU acele emoji si ni le afiseaza ca si "?", noi suntem pe sistemul rudimentar din 1998, folosim emoticoane de pe yahoo messwinking

multumesc pentru funda!

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru Simpatic):

Da, acum am văzut și eu, asta e ne adaptamlaughing
Cu drag!

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

La ce-ți trebuie somnolog? Mona este soluția!

| Dragobeta a răspuns:

Specialist in somnologie?
E prima data cand aud de o astfel de specializare. Exista?
Du-te la un psiholog.

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru Dragobeta):

Știu ca exista în alte orașe, Iași, București. Nu știu în Galați dar da, am mers și la un psiholog care mi-a recomandat sa merg la un specialist în somnologie