| Ary93 a întrebat:

Simt un tremur interior la cap si in ambele maini.Un sfat sau tratament? Ma confrunt de ceva vreme cu starea asta, desi am fost la neurolog tot rau ma simt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La un psihiatru ai fost? NU poti avea un tremor interior, asta este un simptom de tip somatic cel mai probabil. Iar daca neurologul a exclus ceva neurologic, urmatorul pas este psihiatrul

| Ary93 explică (pentru Brigaela):

Nu am fost.

| Brigaela a răspuns (pentru Ary93):

Pai du-te cat mai repede, te poate ajuta mai ales la inceput, inainte ca problema sa se cronicizeze

| Ary93 explică (pentru Brigaela):

Neurologu mi-a spus ca posibil sa die pe fond nervos...insa de 2 saptamani ma simt asa

| Brigaela a răspuns (pentru Ary93):

Pe fond nervos inseamna psihiatric si nu exista nici un motiv sa intarzii atat de mult consultatia psihiatrica. Fa-ti cat mai curand programare, totusi sunt doua saptamani, nu 2-3 zile

| AvalohAlyn a răspuns:

De ce nu mergi la neurolog inapoi sa-i zici ca nu te simti bine? Romparkin e pentru tremor cred dar nu se da fara reteta de la specialistul psihiatru sau neurolog.

| Ary93 explică (pentru AvalohAlyn):

Am coaxil si mydocalm...cred ca urmeaza sa fac un set de analize si un rmn.