| Assy99 a întrebat:

Știți cumva unde pot găsi centre/clinici de dezalcoolizare in Olt sau Argeș sau in orașe apropiate acestor județe? Am căutat pe google însă rezultatele sunt de acum câțiva ani, doresc informații actuale. Poate ați trecut printr-o situație in care ați avut nevoie de aceste locuri pentru membrii familiei sau ați auzit la cunoștințele voastre. Dau funda și as aprecia enorm orice raspuns, parere proprie. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

La cate unii da rezultat miscarea Alcoolicii Anonimi AA.
https://www.alcooliciianonimi.ro

| Assy99 explică (pentru ALGator):

Degeaba dacă nu își dorește sa meargă acolo pentru ca momentan nu recunoaște. O sa ma interesez, însă. Mulțumesc frumos pentru raspuns!

| ALGator a răspuns (pentru Assy99):

Nu e simplu. Dar nu ajută nici să bruschezi persoana respectivă.

| Assy99 explică (pentru ALGator):

Așa este, nu ajuta cu absolut nimic. Dar nici traiul cu o asemenea persoana nu este usor. Crede-ma, este foarte greu. Am vorbit calm, i-am cerut sa se confeseze, sa își ușureze sufletul, nu am primit nimic, iar lucrurile s-au agravat cu timpul. Am ajuns la capătul puterilor și consider ca singura soluție este aceasta, mai ales ca dacă nu consuma sau dacă consuma alcool in cantități mici, cât sa nu intre in sevraj, e cel mai bun om de pe pământ, "pâinea lui Dumnezeu" cum s-ar spune. Îmi este și mie dificil pentru ca tot ce îmi doresc este sa îl ajut și consider ca am ajuns in punctul in care dezalcoolizarea este ultima soluție. Mulțumesc frumos pentru parerea ta.

| christall a răspuns:

In afara de Spitalul de Psihiatrie „Sf. Maria" Localitatea Vedea, Judetul Arges, nu am gasit nici eu. Suna la ei si intreaba.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj