| cristinamaria1990 a întrebat:

Buna,tocmai am facut o interventie chirurgicala "liposuctie" in partea abdomenului si sunt foarte nemultumita, au trecut 2 luni de la interventie dar am ramas tot cu burta umflata, nu chiar ca si inainte dar tot am burta, bustiera am purtato 1 luna jumate la recomandarea doctorului, am facut si 3 sedinte de LPG, fac si cate 150 de abdomene pe zi, am slabit si 2 kg pentru ca eu mananc foarte putin, mentionez ca am 47 de kg, a mai trecut cineva prin asa ceva? si-a ma-i facut cineva o astfel de interventie? Sau poate sa dureze recuperarea ma-i mult de 2 luni? Doctorul care m-a operat mi-a zis ca dupa operatie o sa am un abdomen plat, dar inca nu vad rezultate.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mateia a răspuns:

Ati rezolvat problemele? Daca nu, de ce nu cereti si o a doua opinie de la medicii de la Ponderas? Ca doar ei cu asta se ocupa: cu tot ce tine se slabit, slabire, inainte, in timpul si dupa...

| Syndre a răspuns:

Nu poți obține prin operații și alte "scurtături" un corp așa cum alții au obținuit prin ani de alimentație corectă și sport. happy

| Ikke a răspuns:

Buna
A trecut mai bine de un an de la liposucție. Cum ești acum?
Eu am pățit la fel: acum 2 luni am avut si eu o intervenție de liposucție abdominala si nu văd rezultat bun.
Ai luat legătura cu Dr tau?

| Iovan_Medeea_1985 a răspuns (pentru Ikke):

Buna, imi spui te rog cum esti acum? Mai ai burta? Si eu am acum doua luni de la operatie si am burta inca, stomac umflat. Nu sunt multumita de ce vad, dr zice ca va fi bine, dar trebuia la doua luni dupa operatie sa se vada rezultate mai bune.
Te rog sa-mi spui cum esti acum.