| epikkguyyy a întrebat:

Buna, tocmai ce am facut treaba mare si m-a usturat foarte tare.Am mancat inainte si ceva picant dar nu cred ca a fost atat de picant incat sa fie aceasta cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este intr-adevar de la mancarea picanta, de la piper, de la usturoi daca-i cantitate mai mare si tot ce este mai condimentat sau ardeiat.

Spala-te cu apa calda si sapun si va trece usturimea.

| epikkguyyy explică (pentru Violleta2022):

Pai tocmai ce mancasem un usturoi

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ba chiar aia a fost cauza