| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU...Acum 2 ani am mancat un pepene galben putin stricat la micul dejun, dupa ce am mancat, a inceput sa ma doara ff tare burta si am vomat! Si de atunci tot ma doare burta la orice mananc! Ar putea fi vorba de o indigestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

In mod normal nu ar trebui să te mai doară burta. Trebuie să te vadă un medic ca să se poată stii despre ce este vorba.
Noi trebuie să cunoaștem bine ce/cum/cât/când trebuie să mâncăm. Pentru că lipsa cunoașterii duce la suferință.
Să nu bei apa niciodată în timpul mesei sau imediat după masă, decât dacă te-ai înecat.
Să nu consumi la aceeași masă și fructe și legume/zarzavaturi.
Zahărul provoacă aciditate, si mai ales in combinatie cu laptele dulce.

Trebuie deci să te vadă un medic. Altfel nu vei sti ce ai si nu vei sti ce sa tratezi.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si de 2 ani de zile nu ai reusit sa ajungi la medic?

| AndreiWolf a răspuns:

Ai facut gastrita pentru ca un pepene stricat creste aciditatea stomscului totusi pentru un diagnostic amanuntit plus tratament trebuie sa mergi la medic.