| Diana_Dia_2000 a întrebat:

Buna tpu.Acum 2 luni am fost la medic ginecolog din cauza ca aveam amoneree secundara si mi-a dat Orgametril 10 pastile timp de 5 zile.In accea luna mi-a revenit menstruatia dar luna trecuta nu.Acum am inceput iar tratamentul.Nu trebuie sa se regleze? O sa trebuiasca sa iau in fiecare luna tratamentul? Va rog sa nu ma luati in ras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Ba da trebuie sa se regleze dar sa nu intrerupi medicamentul si trebuie sa tii legatura cu doctorul frumoaso, poate si din cauza dereglarilor hormonale datorata stresului si alimentatiei.

| dolceromania a răspuns:

Ati recomand sa suni medicul sa-l intrebi.