| UnCopilMicuts a întrebat:

Revin cu o intrebare. Cateva luni in urma. 3, 4 am avut o intarziere de menstruatie aproximativ 15 zile. tin sa afirm ca inainte am avut contact sexual neprotejat dar am avut grija. Am fost la medicul ginecolog care mi-a spus ca am avut o metroanexita mai veche care sa agravat. Mi-a dat o reteta plina de pastile si chestii. Am urmat tratamentul timp de 2 luni. Aici mi sa recomandat si duphaston. In timpul asta am avut menstruatia normala cu 3 zile inainte de data trecuta. Luna asta au trecut cele 3 zile dar inca nu mi-a venit. Am simptome premenstruale din cand in cand si o secretie alba groasa, scuzati-mi expresia. Si inainte cu trei saptamani am avut un contact sexual. Ce credeti ca ar putea fi. Imi fac multe griji. Iar atunci inainte sa ma duc la medic cred ca am incercat maxim 10 teste din care toate au iesit negative. Din ce cauza imi intarzie iar? Acum nu ma pot duce iar la medic deoarece nu prea am posibilitatea. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Poate ca nu tio trecut!

| Betrix a răspuns:

Mie mi-a intarziat si 5 luni odata, bine nu am avut contact sexual, dar am fost cea mai fericita laughing.

| Solstiţ1u a răspuns:

Protejeaza-te data viitoare cand intretii relatii sexuale, asa nu o sa-ti mai faci griji. Cat despre mestruatie, mie-mi intarzie cu lunile, dar asa a fost mereu, imi venea normal numai cand intretineam relatii sexuale, cand am incetat s-a oprit si menstruatia si imi vine la 2-3luni. E normal sa-ti intarzie, asa e cand esti femeie, nu stii niciodata la ce sa te astepti. Mai fa un test de sarcina daca ai dubii in privinta asta

| UnCopilMicuts explică (pentru Solstiţ1u):

Am o relatie de 3 ani. Niciodata nu m-am protejat am avut grija. Mereu am patit asta cu intarzierele dar nu mult am facut sute de teste. Nu e normal sa-ti intarzie. Daca intarzie ai o problema. Acum nu stiu ce s-a intamplat iar de nu-mi vine totusi sper...

| Solstiţ1u a răspuns (pentru UnCopilMicuts):

Ba este normal sa intarzie, nu eu spun asta, doctorii o spun, poti sa intrebi un ginecolog, nu e normal cat imi intarzie mie, dar pentru tine cateva zile sau o saptamana este complet normal, depinde de organism, cand este gata sa elibereze ovulul il va elibera, nu trebuie sa-ti faci atatea griji daca ai facut teste de sarcina si au iesit negativ.

| UnCopilMicuts explică:

P.S. Data trecuta mi-a venit pe 16, acum trebuia sa-mni vina pe 13 cu 3 zile inainte de data trecuta. Asa mi-a venit mereu dupa tratament. Pe data de 13 am avut simptome premenstruale si stari de voma. Azi nu mai am nimic. Astept mai multe raspunsuri fetele