| YooShii a întrebat:

Acum 2 zile am avut probleme cu scaunul. M-am fortat pana a iesit, dar observasem ca inima mea incepea sa aiba palpitatii. Ieri Am inceput sa ma simt ciudat, precum mana amortita ( ca si acum ) si ma simt ciudat cu inima.

Acum intrebarea mea este : Pot face un atac cardiovascular ( sa-mi rup o vena, dar nu cred ca as fi mort pana acum ) sau doar ma simt asa ciudat deoarece ini fac griji?

Intrebarea este foarte serioasa happy Cer ajutorul vostru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Pentru inceput mergi la cardiolog. O sa-ti dea o jucarie care sa-ti inregistreze ritmul / pulsul / etc. Apoi iti spune el ce e de facut. In mare, e o chestie nervoasa. Xanax 4-6 saptamani, dupa care ti-a trece.

1 răspuns:
| YooShii explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Multumesc! Am banuit a era o problema pe o chestie nervoasa. Cred ca e de la prea multa oboseala happy. Multumesc din nou pentru raspuns!