| 000002234Anonymous a întrebat:

Salut! M-am lovit la mana, m-am taiat dar nu chiar adanc si nu mai simt o mica portiune in acea zona, o simt amortita. Dupa ce se va vindeca rana imi voi reveni? Ieri s-a intamplat sa ma tai

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu s-a taiat vreun nerv, atunci iti va reveni mana in 2-3 saptamani.
Daca nu-si revine, atunci va trebui sa faci niste investigatii neurologice.

| dullcat a răspuns:

Nu stim, e subiectiv spus,, nu chiar adanc". Mai bine mergi la medic?

| Yuoia a răspuns:

Daca mana e amortita, tatetura aia "nu chiar adanc" ti-a taiat totusi un nerv. Recoman sa mergi azi la medic, la urgente.

| LaviniuA a răspuns:

Poti sa intrebi la farmacie ce iti recomanda.

Eu pe taieturi ma dau cu Bepansept. Cicatrizeaza mai repede rana.
Sa nu te uzi acolo, ca o sa se redeschida si trece f greu apoi. Vezi ca sunt plasturi speciali.