| AdyIndia a întrebat:

De ceva timp simt intepaturi pe langa inima mai ales cand respir, am palpitatii undeva la 90-100 batai pe minut, si cand am acele crize de palpitatii simt o frica sa nu fac infarct miocardic... Ieri am fost la spital la urgente pentru ca simteam o greutate in piept si frica... Am facut EKG si mi-a iesit ca nu am nimic la inima si m-a lasat sa plec acasa. Toti doctorii imi spun ca nu am nimic ca este posibil sa fie atac de panica etc. Mi-a dat ceva medicamente dar toti simt palpitatii. A mai trecut cineva prin asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Da, mi se mai intampla sa ma intepe inima, nu am idee de ce.
Poti sa iei niste suplimente cu calciu si magneziu, te pot ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam la fel: am ~100~ de batai per minut. Intepaturile sunt de fapt crampe toracice, angina. Am fost la doctor + Ekg toate au iesit OK. Au spus ca problema e de de la stres. U nu esti agitat?
Pe langa ceva calmante usoare, mi-au dat Magnerot- care se da fara reteta.

| AdyIndia explică (pentru anonim_4396):

Ba da sunt agitat, pentru ca nu stiu ce se intampla cu mine.