| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am palpitatii de ieri seara, am fost foarte stresat si am avut multe atacuri de panica in ultimele saptamani. Simt ca uneori inima are o bataie mai chinuita. Sunt tanar si nu am probleme cardiace. Cu riscul de a fi pueril, va intreb: ma pot omori aceste palpitatii? Sunt destul de deranjante. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu te vor omori.
Mergi la un cardiolog, dar simptomele tale sunt cauzate de stres și de multele atacuri de panica.
Trebuie sa rezolvi totuși cu anxietatea ca obosește organismul happy. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că am mai vorbit despre asta (degeaba desigur, că reacția ta e ZERO)

https://www.tpu.ro/......caun-eram/

| SmallStep a răspuns (pentru sierra1):

Va asigur ca am pus in aplicare sfatul. Echipajul de pe ambulanta mi-a explicat ca pot lua amenda daca apelez pentru motive de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai anxietate, nu afectează, dar se poate cu timpul declansa tinitus dacă nu o tratezi, dar pana atunci e mult și bine, fa sport regulat, iesi la aer curat, nu te izola, ca izolarea amplifica simptomele anxietatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca acea bataie "chinuita" este extrasistola.

https://cardioclass.ro/extrasistole-ventriculare