| undemergi a întrebat:

Buna Tpu.Acum 2 zile mi-am facut un pierce in buza, problema e ca s-a cam umflat si am si puroi.Stiti cumva vreo metoda sa combat asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Antibiotic rapid, si local si pastile, sa nu se intinda infectia ca e de rau, mergi la orice farmacie si iti vor recomanda fetele de acolo cu siguranta ceva bun

| undemergi explică (pentru Felys):

Multumesc mult.

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Stiu, dar nu-ti zic, pentru ca ti-o meriti cu varf si indesat :->
Gen, ti-ai facut-o cu mana ta...

| undemergi explică (pentru IMC90):

Pentru asta e TPU pana la urma, si eu stiu sa iti zic ca mai bine iti tineai parerea asta pentru tine, si ti-am zis-o happy

| blackcat99 a răspuns:

Incearca sa storci basicuta aia cu puroi care s-a format, si aplica local rivanol. Daca nici peste 2 zile nu cedeaza, mergi la medic sa-ti faca un drenaj. (Iti scoate cu o seringa puroiul).

| undemergi explică (pentru blackcat99):

Mersi, basica inca nu am facut, dar urmeaza dupa cum vad eu.

| Miha2099 a răspuns:

Mergi la farmacie siintreaba de TETACICLINA sidupa ce a cumparat o vei folosin de 4 5 ori pezi nu tot timpull

| SysyJhons99 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor sau sa-ti dai ala jos din buza. alta solutie nu stiu