| Anushka23 a întrebat:

Bună TPU.
Acum aproximativ o săptămână m-am opărit cu, cafea fierbinte pe degetele de la mana și incheietură. Am fost la urgente spunându-mi ca am arsura de gradul 1 și 2A.
M-a tratat și mă voi duce timp de 3 săptămâni să-mi schimbe bandajul odată la 2 zile.

Întrebarea mea este: Când mi se va vindeca complet rana, am voie sa ma duc la solar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Pielea se va reface complet. Posibil sa aiba temporar o culoare diferita, dar va dispare in timp. Daca nu se mai cunoaste locul unde a fost arsura te poti duce, dar expune-te cu moderatie.

| GabyT10 a răspuns:

Dupa vindecare intreaba medicul de familie sau un medic dermatolog.Multa sanatate iti doresc.