| Catalinagh a întrebat:

acum cateva minute bune am mancat ceva expirat.dar nu o cantitate foarte mare., pana acum am o usoara greata, nu foarte mare..si greata se produce doar cand ma gandesc la acel aliment laughing, as dori niste remedii, voi cand ati fost in cazul meu ce-ati luat?happy nu mi-as dori deloc, sub nci o forma sa se ajunga la varsaturi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laura81 a răspuns:

IN principiu, un produs expirat nu inseamna automat ca este stricat. Termenul de valabilitatea doar garanteaza produsul pana la acea data, dar el poate fi comestibil mai mult timp. Daca l-ai mancat inseamna ca nu ai observat semne de alterare.

Poti bea niste lapte... face bine

1 răspuns:
| michael5813 a răspuns:

Daca a expirat nu inseamna ca e si stricat! asa dar nu te mai gandi ca iti faci singura rau...