| Catalinagh a întrebat:

am de cateva serii..imi e cam rua..rau insemnand ca am greturi.le am doar seara cand pur si simplu ma gandesc doar ca imi e rau..si imi vine rau mai tare..stau cu ceaiurile la gura sa nu-mi mai fie greata..insarcinata nu sunt, daca la asta va duce gandulbatting eyelashes.
Niste remedii pana ma duc la un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dianadienutza142 a răspuns:

Asta poate fii de la mancare, ceva ati face greata, incearca sa manaci lucruri usuare gen salate, iaurt si compot, iar seara te uiti la un film si bei o ciocolata calda, P.S: ai o alimentatie echilibrata?

| Catalinagh explică (pentru dianadienutza142):

Sa-ti spun sincer..azi am mancat o placinta, o ciocolata, paine prajita, un sfert dintr-un iaurt si atat.hee hee deci nu pot sa zic ca mananc cine stie cat. faza e ca..nici nu prea am pofta de mancare.

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Catalinagh):

Atunci poate fii de la plictisiala cum nu te gandesti la nimic si apoi te speri si ati ie greata, si ieu am avut asta, doar nu te l-ai gandi fa ceva du-te la o prietene si uitati-va la un film, apoi vei uita su nu ati va mai fii greata, poti sa bei ceaiuri, si multa apa ca sa ati faca greata mai mica